Motorola MC40: Android v terminálu

Motorola MC40Motorola uvádí na trh nový mobilní terminál MC40 s Wi-Fi konektivitou a operačním systémem Android doplněným o rozšíření Motoroly označovaná jako MX.

Terminál MC40 svojí velikostí a provedením připomíná běžné chytré telefony, nemá ovšem konektivitu WWAN (GPRS/3G). Je určen primárně do obchodního prostředí jako pomůcka asistentům prodeje. Asistent prodeje může zákazníkovi sdělit nejenom cenu a dostupnost zboží, ale prostřednictvím MC40 může zajistit i zaplacení nákupu včetně načtení magnetické věrnostní zákaznické karty. Kromě toho může asistent zavolat o radu kolegovi.

Oproti běžným chytrým telefonům se MC40 odlišuje zejména v následujících bodech:

  • Odolné provedení, možnost opakovaného pádu na zem.
  • Možnost uživatelské výměny baterie. Po dobu 15 minut drží obsah RAM integrovaná záložní baterie.
  • Nabíjecí příslušenství  zahrnující jedno- i vícemístné základny.
  • Vzdálená správa pomocí MSP 4.2 včetně Remote Control, zavádění aplikací bez zásahu uživatele, šifrování souborů, vydefinování povolených aplikací a víceuživatelského přístupu s ochranou heslem. Úvodní konfigurace pomocí předinstalovaného Rapid Deploymentu.
  • Integrovaný 2D snímač s laserovým zaměřovačem plus zadní kamera

Motorola bude nabízet MC40 ve 4 variantách: se čtečkou magnetických karet a bez ní a s hardwarovou podporou VoIP a bez ní. HW podpora VoIP znamená, že zařízení bude připraveno na použití ve VoIP systémech (redukce šumu, odstranění echa, optimalizace Wi-Fi). Žádný VoIP klient však na MC40 nebude předinstalován ani předlicencován. Součástí všech konfigurací MC40 však bude PTT Express klient pro vzájemnou komunikaci PTT klientů Motoroly.
Android 2.3.4 by měl být do budoucna nahrazen Androidem 4.x. Aplikace je možné do MC40 instalovat pouze pomocí APK souborů nebo prostřednictvím MSP. Google Play na průmyslových terminálech Motoroly s Androidem totiž chybí. Pro vlastní vývoj aplikací Motorola doporučuje systém RhoElements.